Podjela bodova u derbiju kola

Sukus cijelog susreta bio bi doista najjednostavniji, remi je najpravedniji ishod. Mladost je bila na pragu pobjede, štoviše Beograđani su se poraza spasili sjajnim pogotkom Gogova u lijeve rašlje s vanjske pozicije samo 2 sekunde prije kraja. No, isto tako valja pripomenuti i da su gosti bili u prvoj polovici utakmice, a poglavito u prvoj četvrtini naglašeno bolji sastav. Štoviše, nakon što su vrlo brzo i lagano pogocima izvana i munjevitim akcijama poveli čak 4:1 u prvoj četvrtini, relativno malobrojni, ali ipak poprilično bučni gledatelji na zagrebačkim tribinama ne bez razloga su se uplašili konačnog ishoda. Presudilo je ipak, po našem sudu, bolja tjelesna pripremljenost mladostaša. To je osobito bilo vidljivo u zadnjoj četvrtini u kojoj su gosti s istinskom mukom uspjevali plivati uz Žapce.
Opet, moramo se vratiti posljednjim trenucima susreta u kojima su Zagrepčani propustili pobjedu. Minutu i pol prije kraja golom Vlahovića s igračem više Mladost je povela 9:7. Bilo je to ujedno i najuvjerljivije vodstvo domaćina koji je prvi put uopće u vodstvo došao tek sredinom treće dionice. Pola minute nakon tog gola ponajbolji igrač Partizana Gavril Subotić uspjeva smanjiti na 9:8. Do kraja je još bilo za igrati točno 01.01 minuta. Partizan je zaigrao presing, Žapci se nisu niti približili golu, ali su uspjeli obraniti jedno kratkotrajne preuzimanje lopte Beograđana. Točno 39 sekundi do kraja Mladost je imala pun napad. Tada slijedi pogreška koja je goste praktički i pogurnala ka mogućnosti postizanja pogotka. U mladom i neiskusnom sastavu Mladosti, začudo pogriješio je jedan od starijih i najiskusnijih. Ljetošnje pojačanje Andrija Vlahović zadržavajuć loptu plivao je s njom u nazad. to i nije toliko nelogično jer su mu suigrači bili pokriveni, ali nije shvatljivo zašto pri isteku vremena za napad nije bacio loptu prema Partizanovom golu, što dalje od Marcelićevih vratiju. Ovako su gosti dobili loptu 9 sekundi prije kraja, ali su bili u domaćinovoj polovici bazena. Tada već spomenuti Gogov dobija loptu na desnu ruku i zaista maestralno odapinje projektil u lijevi gornji kut.

HAVK MLADOST – PARTIZAN RF 9:9