Primorje EB suvereno i protiv Partizana

Vaterpolisti Partizana mogu se pohvaliti da su od svojih gradskih rivala iz Crvene zvezde primili jedan gol manje (15:3) u ovosezonskim duelima na Kantridi. Riječani su mogli primiti i manje, kroz čak dvadeset i devet minuta igre Partizan je zabio samo jedan pogodak, onaj Subotićev iz četrdeset i pete sekunde susreta. Ipak, sve u riječkim redovima izgleda prilično dobro posloženo uoči odrađivanja posla u njemačkom hannoveru za tjedan dana, kada slijedi uzvratni susret treće faze kvalifikacija Lige prvaka.

Nedjelja je za sportaše i navijače popularniji dan od petka pa i ne čudi što se na riječki bazen slila koja stotina ljudi više od ogleda protiv Crvene zvezde prije dva dana. Skupina od šestotinjak ljudi prvi je pogodak, za promjenu vidjela u riječkoj mreži. Iz uvodnog napada momčadi nekad ponajboljeg vaterpolista svijeta Vlade Vujasinovića rodila se situacija s igračem više. Izvan igre morao je Petar Muslim, a realizator akcije za 0:1 bio je Gavril Subotić, danas najagilniji igrač u crno-bijeloj opremi.

Riječani međutim nisu ostali dužni, na ulasku u treću minutu strijelac je bio Miho Bošković, i to nakon još jedne asistencije Gonzala Echeniquea po kojima će ove sezone, kako se čini, biti prepoznatljiv u hrvatskim i regionalnim okvirima. Moglo je riječko Primorje nedugo zatim i povesti, no njegov je kapetan Ivan Krapić napravio prvi prekršaj u napadu. Nije to bilo previše važno, domaćin je do kraja četvrte minute preokrenuo rezultat. Zabio je Echenique s desne strane za vrijeme dok je prijašnji strijelac Subotić bio izbačen.

Od beogradskog sastava moglo se u vremenu prvog perioda vidjeti još nekoliko zanimljivih akcija, u prijevodu – igrali su onoliko koliko su im Primorjaši to dopuštali. Obrana je u riječke momčadi bila od početka konsolidirana, a napad precizan. Pokazali su to Echenique i Damir Burić, strijelci za 4:1, konačan rezultat prvog perioda. Oba udarca, svaki sa svoje strane bili su neobranjivi za gostujućeg vratara i kapetana Rističevića.

S kapitalom od tri pogotka Riječani nisu mogli popustiti niti Partizanu u drugoj četvrtini. Nakon Muslimove grede sa sedam metara i druge Vićanove obrane uslijedio je peti pogodak u mreži Partizana. Njegov je potpisnik Damir Burić, iskusni pulski bek uplivao je na poziciju centra i pogodio novog igrača više (Manojlović). Riječani nakon toga brane igrača manje dobivenog zbog nesmotrenosti Ivana Buljubašića, a potom i zabijaju novi – danas šesti pogodak. Stopostotnu realizaciju igrača više (3/3) tada je održao Muslim svojim drugim golom.

Do poluvremena riječka je publika vidjela još malo čarolije rumunjskog centra Radua. Njegovo najjače oružje su golovi iz naizgled teško rješivih akcija, jednu je takvu u petnaestoj minuti realizirao za 7:1, konačan rezultat prvog poluvremena.

Kroz dobar dio drugog poluvremena moglo se kazati da su se promijenile samo strane na koje ekipe napadaju. Petar Muslim imao je dva dobra, atraktivna, ali i neprecizna šuta prije prvog pogotka bivšeg Partizanovog igrača Nikole Dedovića. Devetka Primorja realizirala je fenomenalnu Šetkinu asistenciju krajem devetnaeste minute. Dogodio se zatim i drugi pogodak Boškovića na igraču više (Vučinić), ali i nova, četvrta obrana relativno nezaposlenog Frana Vićana koji se vratio na riječki gol nakon poštede u susretu protiv Crvene zvezde.

Deseti riječki pogodak pao je u 23. minuti. Kroz protekle sezone na isti se način znala dizati ‘šestica’ Sandro Sukno, danas je njegovu ulogu preuzeo Ante Vukičević, ‘šestica’ ovoga ljeta pristigla iz redova zagrebačke Mladosti. Do kraja ogleda svoju je rolu na vratima ponovo odradio Duje Jelovina. Splitski vratar proslavio se obranom peterca Subotiću u 26. minuti pa je Partizan ostao s onim jednim, upravo njegovim golom iz 45. sekunde susreta sve do samog kraja kada su Vico i Jakšić bili strijelci za konačnih 15:3.

Tekst: Patrik Mršnik