Rezultati 4. kola

4. kolo otvoreno je u petak utakmicama Jadran Carine – Budva i Jug CO – HAVK Mladost koje su bile u izravnom prijenosu na ArenaSportu.

U crnogorskom derbiju Novljani nisu imali većih problema na domaćem terenu; pobijedi su Budvane s 15:3 (3:1, 4:1, 4:0, 4:1). Igračima trenera Vladimira Gojkovića ova je utakmica došla kao odličan trening pred susret 2.kola Lige prvaka u kojem im je protivnik nizozemski Alphen.

Hrvatski derbi pripao je branitelju naslova, dubrovačkom Jugu CO, koji je u Gružu porazio Mladost s 11:8 (2:1, 4:1, 3:4, 2:2). Imali su Jugaši i +5 sredinom 3. četvrtine ali ovogodišnja osjetno pojačana Mladost pokazala je da su prošlosezonske utakmice u kojima su Dubrovčani dobivali s +8 prošlost. Kod Juga najefikasniji su bili Luka Lončar i Xavi Garcia dok su se kod Žabaca istakli Ivan Zović i Fran Paškvalin s 2 pogotka.

Subotnji dio programa otvorili su Jadran i Primorac. Sva tri boda odlaze u Kotor zahvaljujući pobjedi Primorca od 8:7 (1:0, 3:1, 2:4, 2:2). Listu strijelaca predvodili su Nikola Milardović (Jadran St) i Antonio Petrović (Primorac); obojica po 4 pogotka.

Partizan je na domaćem terenu svladao POŠK-a 7:6 (3:0, 1:1, 1:3, 2:2). Partizan je krenuo snažno što je rezultiralo vodstvom od 3 pogotka prednosti nakon prvih osam minuta. Zatim su se obrane stabilizirale, te se ušlo u posljednju četvrtinu s minimalnom prednošću koju Beograđani nisu ispustili.

Mornar je teže nego očekivano na domaćem terenu savladao momčad Primorja EB s 8:7 (3:2, 3:2, 1:1, 1:2). Bila je to utakmica u kojoj Mornar nije znao iskoristiti odličan dan centra Duževića ( 5 zarađenih isključenja i 2 pogotka), u kojoj su imali realizaciju igrača više 6/13 dok je Primorje imalo 0/2. Svi bodovi su ipak ostali na Poljudu, ponajviše zahvaljujući pogotku Marina Čaglja 2:50 do kraja utakmice kada je i postavljen konačni rezultat.

Jug CO – Mladost 11:8
Jadran Carine – Budva 15:3
Partizan – POŠK 7:6
Mornar BS – Primorje EB 8:7
Jadran Split – Primorac 7:8

Kao i u gornjem domu, i u A2 skupini nastavljena je regionalna borba vaterpolskih momčadi utakmicama 4. kola.

Prvi su na rasporedu bili igrači Zadra koji su ugostili igrače Vojvodine. Pobjedu je odnijela gostujuća momčad rezultatom 12:10 (4:2, 5:2, 0:2, 3:4). Marin Jovančević sa 6 pogodaka bio je prvo ime utakmice kod Zadra, dok su se kod Vojvodine istakli Marko Čuk i Kristijan Šulc sa 4 pogotka.

Igrači Solarisa nisu uspjeli iznenaditi momčad Crvene zvezde koja je bila bolja s 12:5 (2:4, 1:3, 2:2, 0:3) te je i dalje na prvom mjestu sa stopostotnim učinkom.

Šabac je upisao i 3. pobjedu u nizu te je na tablici odmah iza Crvene zvezde s utakmicom manje. Protivnik mu je u 4. kolu bio Medveščak kojeg je pobijedio s  visokih 19:7 (5:0, 4:1, 4:3, 6:3).¸Petar Velkić sa 4 pogotka bio je najefikasniji na ovoj utakmici.

Posljednji ogled 4. kola na odvio se između Cattara i Naisa te je završio podjelom bodova. Završilo je 8:8 (2:2, 2:3, 1:2, 3:1). Utakmicu su obilježile loše realizacije igrača više; Cattaro 4/12, Nais 1/8.    Nais je sljedeće kolo domaćin Zadru dok Cattaro ide u goste Crvenoj zvezdi.

Zadar – Vojvodina 10:12
Solaris – Crvena zvezda 5:12
Šabac – Medveščak 19:7
Cattaro – Nais 8:8