Nastavak sezone 8. kolom – A1

Nakon 45  dana pauze, u srijedu 10. siječnja nastavljeno je natjecanje u Regionalnoj vaterpolo ligi svojim 8. kolom. Nakon prvog dijela kao jedini neporaženi i s 5 bodova prednosti nad drugoplasiranom Mladosti bio je Jug CO. Trećeplasirani Jadran HN i četvrtoplasirani Mornar BS zatvarali su kvartet koji će se na Final fouru boriti za naslov prvaka TRVL-a.

Dubrovčani su na otvaranju 2018. godine upisali još jednu pobjedu i ostali jedina neporažena momčad A1 Lige. U Gružu je hrvatski prvak pobijedili srpskog s 15:10 (7:2, 1:3, 5:2, 2:3). Prva četvrtina pokazala je u kojem će se smjeru odvijati ova utakmica. Viktor Rašović je s 5 pogodaka bio prvi strijelac kod Jugaša, dok je kod Partizana Marko Janković s 3 postignuta pogotka bio prvi strijelac.

Osmo je kolo u Herceg Novom donijelo sudar 3. i 4. momčadi Lige. Pobjedu su odnijeli Novljani slavivši s 8:4 (0:0, 4:2, 3:0, 1:2) te tako ostali u utrci za drugo mjesto na kojem se trenutno nalaze Mladostaši koji Jadranašima bježe sa 2 boda prednosti.

U Splitu je Jadran ST bio siguran protiv Budve s uvjerljivih 13:7 (4:2, 2:1, 4:1, 3:3). Splićani su od početka strpljivo gradili svoju prednost do konačnih +6. S 4 pogotka Nathan Power bio je prvi strijelac utakmice.

Primorac je u Budvi pred kamerama AreneSport porazio POŠK-a s 8:4 (3:2, 3:0, 0:2, 2:0). Kotorani su značajniju razliku napravili u prvom dijelu utakmice; na poluvremenu su vodili sa 6:2. POŠK-ovci su u 3. četvrtini probali smanjiti zaostatak te djelomično uspjeli dobivši s 2:0, ali u posljednjoj dionici utakmice nisu imali snage te su igrači Primorca napravili 2:0 te zaključili dvoboj s pobjedom od 8:4.

Igrači trenera Zorana Bajića na domaćem su terenu nadvisili igrače Primorja EB s visokih 16:8 (6:3, 4:1, 3:3, 3:1). Cosmin Radu s 5 i Andrija Bašić s 4 pogotka predvodili su listu strijelaca kod Mladosti. Duje Peroš je kod Primorja bio četverostruki strijelac.

Jug Croatia osiguranje – Partizan 15:10 (7:2, 1:3, 5:2, 2:3).
Jadran Carine – Mornar BS 8:4 (0:0, 4:2, 3:0, 1:2)
Jadran ST – Budva 13:7 (4:2, 2:1, 4:1, 3:3)
Primorac – POŠK 8:4 (3:2, 3:0, 0:2, 2:0)
HAVK Mladost – Primorje EB 16:8 (6:3, 4:1, 3:3, 3:1)