Zvezda u Zagrebu, Partizan dočekuje Šabac

Takmičenje u A1 ligi u petak su otvorili Jadran Split i Primorac, odnosno Jug i Jadran iz Herceg Novog. Splićani su bili bolji od Primorca 20:16, dok je u derbiju u Dubrovniku Jug savladao Novljane 9:6. Danas Crvena zvezda gostuje u Zagrebu (18:00), u srpskom derbiju Partizan dočekuje Šabac (19:00), a u Splitu igraju Mornar i Budva (19:30).

U petak je u Regionalnoj A2 ligi Solaris pobedio Zadar 1952 17:10, a danas se igra još pet mečeva. Zemun od 17:45 dočekuje Radnički uz direktan prenos na Youtube-u. Vojvodina od 19 sati čeka Triglav, a sat vremena kasnije počinje duel Naisa i Medveščaka u Nišu. Sastaju se još OVK POŠK i Primorje i Galeb Kataro, a oba duela počinju u 18 sati.

U duelu dve ekipe koje igraju u Ligi šampiona, Jug je u Dubrovniku savladao Jadran iz Herceg Novog 9:6. Novljani su odlično počeli i vodili su 2:0 posle osam minuta. U drugom periodu Jug je jednom pogodio i gosti su posle dve četvrtine imali vođstvo od 2:1. Jug je predvođen Paulom Obradovićem preokrenuo u nastavku i u četvrtu četvrtinu ušao sa vođstvom od 5:3. Novljani su prišli na gol minusa, ali su domaći potom serijom od 3:0 rešili pitanje pobednika.