Pobjede favorita u A1

Vaterpolisti Partizana i Šapca pretrpeli su poraze u četvrtom kolu Regionalne A1 lige.

Crvena zvezda je u petak ostvarila prvu pobedu, dok Partizan i Šabac danas izgubili od splitskog Jadrana, odnosno Juga. Crno-beli su u Splitu poraženi od Jadrana sa sigurnih 18:11, dok su Dubrovčani u Šapcu bili još ubedljiviji i trijumfovali su 15:7. U derbiju kola Mladost je u Herceg Novom porazila Jadran sa ubedljivih 15:6, dok je Primorac bio bolji od Budve sa 11:7.

Učesnici grupne faze Lige šampiona se nisu mučili protiv srpskih klubova. Sredinom prvog perioda u Splitu je bilo 5:5, a potom je Jadran nanizao pet golova i najavio trijumf. Na poluvremenu je bilo 9:3 i domaći su do kraja održavali tu razliku. U drugom poluvremenu se raspucao Aleksandar Radanović, ali i pored njegovih pet golova, neizvesnosti nije bilo. Kod pobednika je briljirao Duje Pejković sa četiri pogotka, dok su po tri dodali Ante Visković i Anđelo Šetka.

Slično je bilo u Šapcu. Posle pet minuta je bilo nerešeno, 3:3, a potom je Jug, predvođen Lorenom Fatovićem, napravio seriju od šest golova i rešio pitanje pobednika. U nastavku je prednost samo rasla, do konačnih 15:7. Fatović je prednjačio sa šest golova, dok se kod domaćih istakao Marko Radulović sa dva.

Derbi kola pripao je ekipi Mladosti, koja je neočekivano lako pobedila u Herceg Novom Jadran. Gosti su vodili 5:0 posle osam minuta igre i bilo je jasno da će Novljani pretrpeti ubedljiv poraz, treći u nizu, pošto su dva puta izgubili od Juga u prethodnih nedelju dana. Nije Jadran uspeo da pruži jači otpor i tako, koliko-toliko, ublaži poraz. Naprotiv, Mladost je imala i devet golova razlike i slavila je 15:6. Luka Bukić je predvodio goste sa četiri gola, dok su Kozmin Radu, Lovre Miloš, Miloš Ćuk, Aleks Boven i Konstantin Harkov postigli po dva gola. Kod domaćih je isti učinak imao kapiten, Marko Petković.

Jadran Split – Partizan 18:11 (4:2, 5:1, 3:2, 6:6)

JADRAN: Anić, Burić 1, Zović 2,Krapić, Butić, Pejković 4, Pauer, Vrdoljak 2, Visković 3, Delić 2, Šetka 3, Dužević, Sučić, Kurir1.

PARTIZAN: Bulajić, Banović 1, Barać 1, Nešić, Radulović, Andrin. Radanović 5, Mitrović 1, Vićković 1, Smiljević, Radonjić 1, Kujović 1, Vlahović, Timotijević.

Šabac – Jug 7:15 (2:6, 2:4, 1:0, 2:5)

ŠABAC: Filipović, Eraković , Marković 1, Repanović, Ramirez 1, Vasić 1, Rogač, Da Silva, Vasović, Vučinić, Matković, Velkić 1, Gavrilović, Radulović 3. Trener: Mirović.

JUG: Popadić, Macan, Fatović 6, lončar 2, Kržić, Garsija, Lozina 1, Merkulov, Papanastasiju 2, Radić, Benić 2, Obradović 2, Jarak, Čulina. Trener Kobešćak.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 4. kolo

Crvena zvezda – Mornar 14:7 (3:1, 3:1, 3:3, 5:2)
Primorac – Budva 11:7 (2:1, 2:3, 3:1, 4:2)
Jadran Carine – HAVK Mladost 6:15 (0:5; 2:4; 3:4; 1:2)

Plasman: HAVK Mladost 12, Jug 12, Jadran Split 9, Jadran Carine 6, Primorac 6, Crvena zvezda 4, Partizan 4, Šabac 3, Mornar 3, Budva bez bodova.

Tekst: Vaterpolo vesti