Solaris i Radnički bezgrešni

Vaterpolisti Radničkog posle pet kola imaju maksimalan učinak, a do nove ubedljive pobede stigli su protiv Triglava, koji su pobedili 22:9, uz šest golova Nikole Lukića. Isti učinak ima Solaris, koji je bio bolji od Medveščaka 14:10. Derbi trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe, Vojvodine i Primorja, igra se u četvrtak, a danas su još tri ekipe stigle do novih pobeda. Zemun je na Novom Beogradu savladao Kataro 15:12, Nais je u Splitu bio bolji od POŠK-a 14:12, dok je u susretu sa mnogo golova Galeb porazio Zadar 1952 rezultatom 19:14.

Uroš Stevanović je odmorio Gijoma Dina, Nikolu Tomaševića i Lazara Dobožanova, ali su Kragujevčani bez obzira na to vodili 10:0 u drugoj četvrtini i tada je sve bilo jasno. Lukić je prednjačio sa šest golova, dok su Janković i Frolov dodali po tri.

Zemunci su protiv Kotorana postepeno gradili prednost. Kataro je najpre imao vođstvo od 2:1, ali su potom domaći serijom 4:0 stigli do 5:2. Crnogorci su prišli na gol minusa, a zatim je Zemun odgovorio sa nova tri pogotka. U nastavku meča su domaći vodili i 11:6, ali je dva minuta pre kraja Kataro uneo neizvesnost pogotkom za 13:12. Međutim, Đorđe Maksimović i Mihailo Vukazić su se pobrinuli da bodovi ostanu u Beogradu. Upravo je Maksimović bio najefikasniji sa tri pogotka, a kod gostiju je briljirao Dragan Marković.

POŠK je poveo u Splitu protiv Naisa, ali su Nišlije potom preokrenule i do kraja meča su održavale vođstvo. U prvih osam minuta se igralo gol za gol, da bi Nais u poslednjih 60 sekundi postigao dva pogotka, a potom, na otvaranju drugog perioda, još dva, za vođstvo od 7:3. POŠK je konstantno bio u zaostatku od dva do četiri gola, da bi dva minuta pre kraja treće četvrtine prišao na 11:10. Ipak, Nais se opet odvojio u završnici i sa „+3“ ušao u poslednjih osam minuta. Tada je stekao četiri gola razlike i rešio je pitanje pobednika. Uroš Vasić je bio najefikasniji sa tri gola, a u strelce se upisao još devet igrača gostiju. Kod domaćih je sjajan bio Jerko Penava sa pet golova.

Radnički – Triglav 22:9 (7:0, 4:2, 4:5, 7:2)

RADNIČKI: Virijević, Branković 1, Stanojević 2, Janković 3, Toholj 2, Frolov 3, Lobov, Tanasijević, Panić 2, Radovanlija 2, Lukić 6, Đorđević, Todorovski, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.

TRIGLAV: Sujica, Popović 3, Pušavec 1, Matić 1, Sokler 1, Gostić, Mikoletić, Paunović, Vončina, Justin 1, Županić, Bečić 1, Kos, Verbić 1.

Zemun Bosal – Kataro 15:12 (4:2, 5:4, 3:3, 3:3)

ZEMUN BOSAL: Tanović, Milošević 2, Tušup, Vasiljević, Perković 1, Ljubenović 2, Jović 1, Mihailović, Jovanović 2, Maksimović 3, V. Vukazić 1, M. Vukazić 2, Sretković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

KATARO:Bjelica, Gopčević, Uskoković, Marković 5, Mršić 3, Vujošević, Jašović 1, Vujović 1,Milaš, Vuksanović, Dončić 2, Ćetković, Marinković, Živković. Trener: Vičević

POŠK – Nais 12:14 (3:5, 3:4, 4:4, 2:1)

POŠK: Bratić, Bezić, Erak, Maraš 3, Divković 2, Antonijević 2, Vujčić, Gadža, Penava 5, Radan, Ostojić, Knežević, Sunara, Vuleta. Trener: Zajmović.

NAIS: Lazić, Točigin, Pavičić 1, Latinović 1, Vujović, Milošević 2, Cvetković 1, Kovačević 1, Živić 1, Ganić 1, Vasić 3, Dr. Milošević 1, Stojanović, Stjepanović 2. Trener: Serafimović.

Regionalna A2 vaterpolo liga, 5. kolo

Subota

Solaris – Medveščak 14:10
OVK POŠK – Nais 12:14 (3:5, 3:4, 4:4, 2:1)
Galeb – Zadar 1952 19:14 (5:4,4:3,5:2,5:5)

Četvrtak

Vojvodina – Primorje

Plasman: Radnički 15, Solaris 15, Primorje 9 (-1), Vojvodina 9 (-1), OVK POŠK 9, Zemun 9, Nais 9, Galeb 9, Zadar 1952 3, Triglav, Medveščak i Kataro bez bodova

Tekst: Vaterpolo vesti