Sažetak 7. kola A1 lige

Sažetak 7. kola A1 lige

Ovo jest svojevrsni sažetak 7. kola A1 lige skupine A, iako ima ovdje i jedna utakmica skupine B. Uostalom, pa nisu baš ni sve utakmice 7. kola A skupine odigrane. Kako vas ne bi dalje zbunjivali, krenimo s dvije utakmice 7. kola skupine A u A1 ligi.

Mornar nastavlja ‘marširati’
U Splitu je Mornar ‘promarširao’ svojim bazenom protiv sugrađanima im iz OVK Splita. Pobjeda 22:11 ne treba čuditi nikoga. Mornar ne zna pobjedu, a OVK Splitu je ovo peti poraz u sedam susreta. Luka Penava sa 6 i Robert Stojanac s 5 pogodaka bili su prvi strijelci utakmice.

Budva ostaje predzadnja
Budvani su se uoči dolaska POŠK-a 1937 nadali kako bi mogli pobijediti splitsku momčad, te ih u tom slučaju bodovno preskočiti na tablici i ipak se malo odvojiti od dna odnosno od predzadnjeg mjesta na kojem se nalaze. No, takve želje se domaćinu nisu ostvarile.
Budva niti jednog trenutka ne da nije povela, nego nisu uspjeli ni izjednačiti. Gost iz Splita je odlično otvorio, riješio prvu dionicu u svoju korist 4:1, te zapravo održavao prednost do kraja. Domaćin je u 5-6 navrata dolazio na gol razlike, ali ne više od toga. Uspjeh Splićana je tim veći što su ga ostvarili sa samo 12 igrača s koliko su došli u Budvu.

U ovoj skupini još je preostala jedna utakmica 7. kola, a ta je na rasporedu u nedjelju (KPK – Medveščak). Ranije ovog tjedna je Zadar 1952 u Višnjiku pobijedio Branik iz Maribora.

Drugi poraz Partizana u 2 dana
Evo nas sada malo i u B ili tzv, skupini Istok. Ove je subote u ovoj skupini odigrana jedna utakmica, susret 10. kola. U Kotoru je domaći Cattaro dočekao beogradski Partizan koji je zadnja dva dana na ‘mini-turneji’ po Crnoj Gori. No, da će ju Beograđani pamtiti po dobrom, neće. U petak su izgubili u Podgorici od Budućnosti, a sada u Kotoru i to u zadnjoj četvrtini, zadnjim minutama.
Utakmica je bila naglašeno izjednačena, a nakon tri dionice Partizan je imao minimalnu prednost (9:8). Održavao ju je gost sve do sredine zadnje četvrtine kada slijede odlučujući trenuci. Pri vodstvu Partizana 11:10, isključenje bez prava zamjene je dobio gostujući igrač Veljko Bodiroga. Peterac za Cattaro (11:11), ali i do kraja utakmice Kotorani imaju igrača više. Niti to nije sve. Malo manje od dvije minute do kraja, pri rezultatu 13:12 za domaćina, još je jedan gostujući igrač isključen bez prava zamjene. To je bio kraj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *