‘Zapadnjaci’ u akciji

‘Zapadnjaci’ u akciji

Jedno kolo tek što je završilo, drugo već kreće. U srijedu kasno navečer je kompletirano 13. kolo Premier lige, ali od četvrtka (23. I.) starta 10. kolo A1 lige, skupina B. Skupina koju se još kolokvijalno zna nazivati i zapadna. Zbog činjenice da u njoj nastupaju hrvatski klubovi, te po jedan slovenski, ali i crnogorski. Većina utakmica će se doduše odigrati tek nadolazeće subote, ali kako je već večeras na rasporedu prvi ogled, posvetimo se A1 ligašima.
 
U srijedu navečer, kolo će otvoriti u zagrebačkom bazenu Svetice, drugoplasirani Medveščak i gosti iz Splita, POŠK 1937 koji je trenutačno na 5. mjestu u konkurenciji 8 klubova. Zagrebački se sastav u ovoj skupini bori za vrh s Mornarom, te im se to dosad pokazao kao jedini suparnik s kojim su imali ozbiljnijih problema. Štoviše, od mornarevaca su i pretrpjeli jedini dosadašnji poraz i to u Zagrebu. Protiv poškovaca je teško očekivati sličan odnosno isti epilog. Pobjeda bi Medveščak ‘pogurnula’ na prvo mjesto. Barem do subote.
 
Tada naime slijede preostale tri utakmice kola. Mornar će sigurno poći ‘sprati fleke’ nakon poraza u prethodnom kolu u Višnjiku od jakog Zadra 1952. Mornarevcima u goste dolaze Korčulani. Sastav KPK je dosad u gostima svladao samo ‘fenjeraše’ Branik i OVK Split.
 
Kad smo kod klubova s dna, u subotu će se u Crnoj Gori ogledati baš dva takva sastava, Budva i mariborski Branik. Budvani su ipak solidni favoriti, a Branik suprotno imenu teško će se ‘obraniti’ od novog poraza.
 
Konačno, u poljudskom bazenu OVK Split će biti domaćin Zadru 1952. Momčad trenera Gulina su svoju kvalitetu iskazali i već navedenom pobjedom nad Mornarom koja nije uopće slučajna. Uostalom, najavili smo takvu opciju i nismo pogriješili. Još je manja šansa za pogreškom ako navedemo da će sada Zadrani iz Splita sa sva tri boda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *