Konac A1 lige

Konac A1 lige

Svojevrsni donji dom regionalne lige ili A1 liga trebala je imati svoj kraj nadmetanja za ovu sezonu prošlog tjedna. No, kako su iz sigurnosnih razloga tri utakmice u Srbiji (2 u Novom Sadu i 1 u Beogradu) odgođene, tako ćemo ovog vikenda okončati A1 ligu, sezona 2024./25.

Cattaro je sigurno na 9. mjestu
U Novom Sadu će Vojvodina ugostiti dva hrvatska kluba u 3. odnosno 4. kolu poretka od 9. do 12. mjesta. Prvo će u subotu u bazenu Slana bara gostovati KPK, da bi se dan kasnije ondje domaćinu suprotstavili i Splićani iz POŠK-a 1937.
U ovom je poretku poznato da je kotorski Cattaro sigurno zauzeo 9. mjesto. Kotorani imaju 14 bodova odnosno dvostruko više od trenutačno prvih pratitelja iz POŠK-a 1937. Na trećem je mjestu sad KPK koji zaostaje bod za Splićanima. U biti se ova dva kluba natječu za 10. mjesto, iako jasno ne treba iz računice izbaciti ni Vojvodinu koja ima 3 boda.

Zemunci i Mariborčani za prestiž
Nismo zaboravili natjecanje A1 lige u poretku od 13. do 15. mjesta. Tu nedostaje jedna utakmica, a ona je na rasporedu u nedjelju navečer, kada će Zemun Bosal ugostiti mariborski Branik. To je posljednja utakmica u ovom dijelu A1 lige, a u kojoj je sve jasno i prije samog susreta. Zemun Bosal ima 9 bodova, Branik 3, koliko i niški Nais na trećem mjestu. Kako god završilo u ovom srazu, u poretku promjena neće biti.

Termini razigravanja za ostanak/ulazak u Premier ligu
Povjerenstvo za natjecanje Regionalne vaterpolske lige potvrdilo je i termine obiju utakmica razigravanja za ostanak/ulazak u Premier ligu između šibenskog Solarisa (pretposljednji u Premier ligi) i Zadra 1952 (drugoplasirani u A1 ligi).
Prva je utakmica planirana za 9. IV. u Zadru, a uzvrat 16. IV. u Šibeniku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *