Jadran rutinski protiv Šapca

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana savladali su noćas ekipu VK Šabac rezultatom 10:6 ( 2:3; 3:1; 4:1; 1:1), u 14. kolu A1 regionalne lige.

Ovo je 11 pobjeda Novljana u dosadašnjem dijelu sezone, uz tri poraza.

Naredna utakmica momaka sa Škvera zakazana je za 23. februar, kada Jadranaši gostuju imenjaku iz Splita.

Trener Vladimir Gojković, čestitao je nakon utakmice domaćinu na tvrdoj igri i dodao da je Jadran zasluženo trijumfovao.

“Bilo je ovo izuzetno teško gostovanje, znali smo da će biti tako. Ušli smo u minus dva gola, imali smo greške u napadu. Ali, nakon toga smo se stabilizovali i odličnom igrom u odbrani, tokom treće i četvrte četvrtine, došli do pobjede”, kazao je Gojković.

Tok utakmice:

Prva četvrtina počela je golom Jadranaša Kanstantsina Averke za 1:0. Potom je našeg golmana Petra Tešanovića savladao Marko Janković za 1:1. Novljanin Dušan Banićević iskoristio je igrača više za 2:1, ali je na to brzo odgovorio Nebojša Toholj i doveo Šabac do novog izjednačenja (2:2). Pred kraj perioda Petar Velkić bio je bolji od odbrane Novljana za 2:3.

Potom je uslijedio gol Mihajla Repovića u drugom periodi (2:4). Ali Kanstantsin Averka na drugoj strani bazena savladao je odbranu Šapca (3:4). Nakon njega, Jadranaš Đuro Radović zatresa je, iz peterca, mrežu Šapčana za 4:4. Nije imao rešenje Gojko Pjetlović za siloviti šut Vlada Popadića (5:4).

Treću četvrtinu započeo je neustrašivi Vladan Spaić golom za 6:4, koji je poveo Jadranaše do pobjede. I za kapitena Novljana, Marka Petkovića, odbrana Šapca nije imala rešenje (7:4). Marko Janković smanjio je na kratko prednost Jadrana (7:5). Zatim je Dimitrije Obradović iskoristio igrača više i postigao gol za 8:5. A potom je gol Đura Radovića (9:5) zadao probleme ekipi Šapca.

Četvrta četvrtina počela je golom Dragoljuba Rogača za 9:6, ali je Jadranaš Đuro Radović na drugoj strani bazena “pocijepao” mrežu gola protivnika za 10:6 i postavio krajnji rezultat.

Utakmicu je sudio Mladen Rak (HR) i Andreja Stanojević (SRB), a delegat je bio Zvezdan Kapriš (SRB).

Jadranaši su šutirali 10 puta ka golu Šapčana, i  svaki šut je završio iza leđa golmana. Šapčani su od 9 šuteva upisali 6 golova. Novljani su 4 puta imali igrača više, a domaćini 2 puta. Momci sa Škvera su imali i jedan peterac. Golman Jadrana upisao je jednu odbranu, dok čuvar mreže Šapca nije zaustavio uspješno šuteve Jadrana. Zanimljivo je da ekipe nisu imale izgubljene i osvojene lopte. Obje ekipe imale su po 7 prekršaja.

PVK JADRAN CARINE HERCEG NOVI: Slaven Kandić, Nikola Brkić, Vlado Popadić 1, Dimitrije Obradović 1, Dušan Banićević 1, Kanstantsin Averka 2, Petar Mijušković, Filip Gardašević, Đuro Radović 3, Vladan Spaić 1, Danilo Radović, Marko Petković 1, Petar Tešanović, Uroš Vučurović, trener Vladimir Gojković.

VK ŠABAC: Gojko Pjetlović, Aleksandar Eraković, Nikola Marković, Mihajlo Repanović 1, Nebojša Toholj 1, Petar Velkić 1, Dragoljub Rogač 1, Nikola Lukić, Marko Janković 2, Đorđe Vučinić, Marko Bolović, Ognjen Vasović, Andrej Vukadinović, Aleksa Petrovski, trener Miodrag Mirović.