Prva pobjeda Vojvodine

Vaterpolisti Vojvodine zabilježili su prvu pobjedu u Triglav regionalnoj ligi. Novosađani su do prvog slavlja došli pred svojom publikom u vrlo neizvjesnom susretu, a navijači su to znali da nagrade gromkim pljeskom. Pobjeda je još i draža kada se zna da je Vojvodina prije nešto više od tjedan dana promijenila trenera i da se igrači još uvijek navikavaju na novi sustav rada Vladimira Cukića, koji je, zajedno s velikom željom mladog tima, konačno urodio plodom.

Poveli su gosti iz Kragujevca, ali su Novosađani uspjeli do kraja prvog perioda dva puta voditi, da bi u finišu primili lak gol, pa je prva četvrtina završena neriješeno – 3: 3. I početkom druge dionice poveli su domaći, ali je Radnički nakon dvije sporne odluke arbitara napravio preokret, pa su na veliki odmor gosti otišli s vodstvom od 7: 5. Nakon obrane peterca Šefika Gvozdanoviću, Kragujevčani su iz peterca došli do 8: 5 i izgledalo je da će njima pripasti bodovi. Ali, Novosađani se nisu predavali. Prvo je Rogač uz zvižduk sirene na kraju trećeg perioda smanjio na 8: 6, a onda je u četvrtoj dionici uslijedila serija od 3: 0 Vojvodine. Ponovno je Rogač smanjio na 8: 7, odličnim golom Gvozdanović izjednačio, a u posljednjoj minuti, Trkulja je pogodio za konačnih 9:8. Imao je Radnički šansu da dođe do remija, ali je Schulz uspio oteti loptu, pa su bodovi ostali u Novom Sadu.