Prvo kolo drugog dijela

U subotu je kompletirano prvo kolo druge faze takmičenja u Regionalnoj A1 ligi.

Posle pobede Mladosti protiv Crvene zvezde u Beogradu (12:9), u grupi za plasman od prvog do petog mesta Jadran iz Herceg Novog bio je na svom bazenu bolji od splitskog Jadrana sa 12:10 i tako je uvećao bodovnu prednost u odnosu na Splićane. U grupi za plasman od 6. do 10. mesta,  Šabac je u srpskom derbiju posle velike borbe pobedio Partizan 12:11, dok je Budva bila bolja od Mornara rezultatom 9:7.

Šabac je bio favorit protiv podmlađene ekipe Partizana, koja je u decembru ostala bez tri važna igrača. Šampion Srbije je na kraju slavio sa 12:11, ali je do pobede došao posle velike borbe. Crno-beli su predvođeni Aleksandrom Radanovićem, koji je postigao prva četiri gola za crno-bele, vodili 2:1 i 3:2. U nastavku je Šabac preuzeo vođstvo i održavao je minimalnu razliku preko Dušan Vasića i Nikole Markovića, ali je na poluvremenu ipak Partizan imao minimalno vođstvo od 7:6.

Šapčani su ponovo stigli do preokreta i u nastavku se igralo gol za gol do kraja utakmice. Četiri i po minuta pre kraja susreta Petar Velkić je postavio konačnih 12:11.

Najefikasniji kod pobednika bio je Vasić sa četiri gola, dok je isti učinak imao Radanović kod Partizana.

Šabac – Partizan 12:11 (3:3, 3:4, 4:2, 2:2)

Gradski bazen. Sudije: Golijanin i Milović. Igrač više: Šabac 14 (3), Partizan 9 (2). Peterci: Šabac 3 (3), Partizan 2 (2).

ŠABAC: Filipović, Eraković, Marković 2, Repanović, N. Radulović, Vasić 4, Rogač 2, Ilić, Tonković, Vučinić 1, Matković, Velkić 1, Vukadinović, Radulović 2. Trener: Mirović,

PARTIZAN: Bulajić, Gbadamasi 1, Barać 2, Nešić, Smiljević 1, Andrin, Radanović 4, Mitrović 1, Vićković 2, Kujović, Jakšić, Šofranac, Vlahović, Banović. Trener: Bašić.

Regionalna A1 vaterpolo liga

Grupa od 1. do 5. mesta

Crvena zvezda – HAVK Mladost 9:12 (2:6, 1:0, 3:4, 3:2)
Jadran Carine – Jadran Split 12:10 (3:2, 4:3, 2:1, 3:4)

Slobodan: Jug

Plasman: HAVK Mladost 27, Jug 27 (-1), Jadran Carine 24, Jadran Split 18, Crvena zvezda 10.