Odigrane dvije utakmice drugog kola u Splitu

Jutros je na bazenim Poljud odirano djelomično drugo kolo splitske skupine. U prvom susretu Primorac je ponovo priuštio zanimljiv dvoboj. Nakon sinoćnjeg neriješenog rezultata, Kotorani su opet podijelili bodove. U jutrošnjoj utakmici protivnik im je bio Mornar. Konačan rezultat bio je 12:12 (3:6, 4:2, 4:2, 1:2). Nakon prvih osam minuta Mornari su se odvojili na tri pogotka razlike, međutim do poluvremena momčad Primorca uspjela se primaknuti na pogodak zaostatka. U trećoj četvrtini Kotorani su uspjeli preokrenuti susret pa u posljednih osam minuta ušlo se pri rezultatu 11:10 u korist Primorca. Posljednji period dobio je novi preokret te Splićani uspijevaju izboriti bod. Prvo ime susreta bio je igrač Mornara Marin Vrdoljak s pet postignutih pogodaka, dok je s druge strane najefikasniji bio Đorđije Stanojević koji se tri puta upisao među strijelce.

U drugom susretu dana Jadran iz Splita uvjerljivo je slavio protiv Solarisa rezultatom 7:16 (1:6, 2:2, 3:3, 1:5). Jadranaši su od starta pokazali nadmoć u bazenu i nisu ostavili nikakvu šansu Šibenčanima. Splićane su predvodili Rino Burić, Jerko Marinić Kragić i Luka Bukić postigavši po tri pogotka. Kod poraženih Antun Goreta dva puta bio je precizan.

Preostala utakmica drugog kola između Crvene zvezde i Radničkog odigrat će se sutra u 10 sati.