Radnički ubedljiv u Zemunu, pobede Vojvodine i Naisa

Vaterpolisti Radničkog su u duelu dve srpske ekipe pobedili u Beogradu Zemun 11:5 i tako su zadržali prvo mesto na tabeli, koje dele sa Solarisom, koji je bio bolji od Zadra 1952 sa 17:0. Vojvodina je zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini savladala Triglav 14:8, dok je Nais bio ubedljiv protiv Medveščaka i slavio je 17:8. Primorje je u Splitu pobedilo OVK POŠK 12:10, a Galeb je sa 14:7 porazio Kataro.

Zemun je parirao Radničkom samo u prvih osam minuta, posle kojih su gosti vodili 3:2. Usledili su novi golovi ekipe Uroša Stevanovića i Radnički je poveo 5:2. Serija gostojuće ekipe nastavljena je u trećoj četvrtini, kada je i rešeno pitanje pobednika. Nebojša Toholj je svojim trećim pogotkom na meču povisio na 8:2 i tada je verovatno sve bilo gotovo. Pred početak poslednjeg perioda bilo jee 11:4 i do kraja se igralo u opuštenijem ritmu. Toholj je prednjačio sa tri gola, a Dino Gijom, Stefan Branković i Danil Frolov su postigli po dva gola.

Prvo mesto sa Kragujevčanima deli Solaris, koji lako stigao do treće pobede, pošto je savladao Zadar 1952 sa 17:10. Sve je bilo rešeno posle 10-ak minuta igre, kada su domaći vodili 7:0. Andrija Vlahović je bio najbolji strelac utakmice sa pet golova, dok je kod gostiju Ivan Vrbnjak postigao pogodak manje.

Vojvodina je bila sigurna protiv Triglava i slavila je 14:8, ali su se Novosađani pomučili da bi stigli do pobede. Golovima Miloša Maksimovića iz peterca domaći su poveli 2:0, ali su gosti uspeli da preokrenu i početkom drugog perioda povedu 6:4, pošto je na sjajan način predvodio Benjamin Popovič, strelac četiri gola u prvih devet minuta igre. Uzvratila je Vojvodina i serijom 3:0 preokrenula i na odmor otišla sa vođstvom od 7:6. Početkom poslednje četvrtine bilo je 9:8 za domaće, koji su tada dodali gas i stigli do ubedljive pobede. Mirel Ćatović je, kao i na drugoj strani Popovič, postigao četiri gola.

Nais je igrao u odličnom ritmu tokom celog susreta sa Medveščakom i na kraju je trijumfovao 17:8. Posle 5:0 u 11. minutu igre, Nišlije su nastavile da uvećavaju razliku u drugom poluvremenu, a Uroš Vasić je prednjačio na listi strelaca kod pobednika sa četiri gola. Na meču je najefikasniji bio Nikola Miljak sa šest golova.

Primorje je do drugog trijumfa stiglo u Splitu, gde su savladali POŠK 12:10. Splićani su vodili u prvom poluvremenu, a Riječani su u nastavku preokrenuli i uglavnom su imali gol do dva prednosti. Minut i 15 sekundi pre kraja bilo je 10:10, a potom su gosti sa još dva pogotka rešili pitanje pobednika. Jerko Penava je kod POŠK-a postigao pet, a Maroš Tkač i Antonio Čunko po četiri kod pobedničke ekipe.

Galeb se u Makarskoj nije mučio protiv Katara i trijumfovao je sa ubedljivih 14:7. Boris Popović je predvodio Galeb sa pet golova, dok su Dragan Marković i Filip Jašović postigli po tri za goste.

Zemun Bosal – Radnički 5:11 (2:3, 0:2, 2:6, 1:0)

ZEMUN BOSAL:  Tanović, Milošević, Mihailović, Vasiljević 1, Perković 1, Ljubenović 1, Jović, Kecojević, Jovanović , Maksimović 1, V. Vukazić, M. Vukazić, Sretković, Japundžić 1.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Stanojević, Janković , Toholj 3, Frolov 2, Lobov 1, Dinu 2, Panić, Radovanlija, Lukić, Tomašević, Todorovski, Pljevančić 1.

Vojvodina – Triglav 14:8 (4:5, 3:1, 2:1, 5:1)

VOJVODINA: Vitorović, Marić, Maksimović 2, Marinković, Tintor, Murišić, Prekogačić 2, Ćatović 4, Tubić 1, Stojčić , Bolović 2, Trtović, Popadić, Marić 3.

TRIGLAV: Beton, Popović 4, Sokler, Rahne, Pušavec 1,M.Gostič , Mikoletič, D.Gostič, Vončina, Bečić, Tropan 3, Justin, Kos, Paunović.

Nais – Medveščak 17:8 (2:0, 5:3, 5:2, 5:3)

NAIS: Lazić, Točigin, Pavičić 1, Latinović 3, Vujović 2, M. Milošević 3, Cvetković 1, Kovačević 1, Živić 1, Ganić 1, Vasić 4, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović.

MEDVEŠČAK: Jukić, Pavlinić, Fabris , Fnoble 1, Gledec, Lovrić , Buconić , Poropat, , Miljak 6, Sinovec, Lipar, Škiljić, Tokić, Lipej 1.

Regionalna A2 vaterpolo liga, 3. kolo

Solaris – Zadar 1952 17:10 (4:0, 6:3, 6:4, 1:3)
Zemun – KVK Radnički 5:11 (2:3, 0:2, 2:6, 1:0)
OVK POŠK – Primorje 10:12 (5:4, 0:1, 2:3, 3:4)
Galeb – Kataro 14:7 (3:0, 4:4, 3:1, 4:2)

Plasman: Solaris 9, Radnički 9, Primorje 6, Vojvodina 6, Galeb 6, OVK POŠK 6, Nais 6, Zemun 3, Zadar 1952 3, Medveščak, Triglav i Kataro bez bodova.

Tekst i foto: Vaterpolo vesti