Zvezda ubedljiva protiv Mornara za prvu pobedu u Regionalnoj ligi

Vaterpolisti srpskog vicešampiona u prvom meču četvrtog kola Regionalne A1 lige pobedili su na svom bazenu Mornar iz Splita rezultatom 14:7 (3:1, 3:1, 3:3, 5:2), te su tako stigli do prvog trijumfa u regionalnom takmičenju. Zvezda je diktirala ritam meča od početka do kraja, vodila je 6:1 pred kraj prvog poluvremena i pitanje pobednika praktično je već tada bilo rešeno.

Marko Radović je bio najefikasniji na meču sa četiri pogotka i upravo je on doneo Zvezdi prvo vođstvo. Duplirao je Veljko Tankosić minut kasnij, a potom je Radović novim golom pogodio za 3:1 posle pogotka Marina Bana. U drugom periodu se raspucao Kristijan Šulc. Mladi igrač je sa tri pogotka povisio na 6:1, a u samoj završnici je Karlo Kreković smanjio na 6:2. Mornar je u nastavku stigao do trećeg gola, ali su razliku uvećali Ivan Gusarov i Žarko Vasin. Odgovorili su Splićani sa još dva gola, da bi Tankosić pogodio za 9:5 pred početak poslednje četvrtine.

Do kraja utakmice su mrežu gostiju tresli Tankosić, Radović, Vasilije Martinović i Gusarov, za konačnih i ubedljivih 14:7.

Pored Radovića su se istakli i Tankosić i Šulc, koji su postigli po tri gola. Isti učinak kod Mornara je imao Ban.

Crvena zvezda – Mornar 14:7 (3:1, 3:1, 3:3, 5:2)

Bazen MGM. Sudije:Vlašić i Golijanin. Igrač više: Crvena zvezda 8 (5), Mornar 9 (3). Peterci: Mornar 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Milojević, Vasin 1, Ilić, Šulc 3, Janković, Rađen, Vukićević, Gusarov 2, Radović 4, Ivanov, Martinović 1.

MORNAR: Podrug, R.Akrap, Kreković 1, Solje, Ćalić, D.AKrap, Buzdovačić, Pavlović, Bušelić 1, Jerković 2, Krolo, Ban 3, kordić, Rako.

Jadran Carine – HAVK Mladost (19:00)

Plasman: HAVK Mladost 9, Jug 9, Jadran Carine 6, Jadran Split 6, Crvena zvezda 4 (+1), Partizan 4, Šabac 3, Primorac 3, Mornar 3 (+1), Budva bez bodova.

Tekst i foto: Vaterpolo vesti