Solaris i Radnički i dalje stopostotni

U subotu su odigrane četiri utakmice šestog kola Regionalne A2 vaterpolo lige. Kragujevčani su upisali šestu pobedu, pošto su u podmlađenom sastavu savladali Kataro 17:3. Četvrtu pobedu zabeležio je Nais, koji je sa 13:9 porazio Galeb. Solaris je rezultatom 15:8 bio siguran protiv POŠK-a, dok je ubedljiv bio i Medveščak protiv Triglava, a u Zagrebu je bilo 17:6 za domaćina. U nedelju igraju Primorje i Zemun, a u utorak Zadar 1952 i Vojvodina.

Uroš Stevanović je u Kotoru odmorio četiri igrača, dok su šansu dobili neki mlađi vaterpolisti. Gijom Dino i standardno raspoloženi Nikola Lukić predvodili su Radnički do ubedljivog trijumfa u gostima. Kragujevčani su vodili od samog početka i na veliki odmor su otišli sa vođstvom od 8:3. Posle treće četvrtine bilo je 13:3, a mrežu domaćih su tresli do kraja igrači Radničkog. Najraspoloženiji su bili Dino i Lukić sa po četiri gola, a pratili su ih Branković, Stanojević i Radovanlija sa po dva.

Nais je posle velike borbe porazio Galeb iz Makarske. U prvom poluvremenu su ekipe bile izjednačene i smenjivale su se u vođstvu. Potom su Nišlije stekle dva gola razlike, a u završnici trećeg perioda bilo je i 9:6. Pet i po minuta pre kraja gosti su prišli na 9:8, ali je Nais odgovorio serijom 3:0 i rešio pitanje pobednika. Uroš Vasić je bio najefikasniji sa tri gola, a još tri igrača su postigla po dva. Kod gostiju je prednjačio Boris Popović sa četiri.

Maksimalan učinak ima i Solaris, koji je lako savladao OVK POŠK 15:8, a briljantan je bio Roko Pelicarić sa sedam golova.

Kataro – Radnički 3:17 (1:4, 2:4, 0:5, 0:4)

KATARO:Bjelica, Gopčević, Blečić, Marković 1, Mršić, Vujošević, Jašović, Vujović, Milaš 1, Vuksanović, Dončić 1, Božović, Marinković, Ćetković. Trener: Bjelobrković.

RADNIČKI: Virijević, Branković 2, Stanojević 2, Janković 1, Toholj 1, Poznanović, Tanasijević 1, Dinu 4, Panić, Radovanlija 1, Lukić 4, Đorđević, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović

Nais – Galeb 13:9 (3:2, 2:3, 4:2, 4:2)

NAIS: Lazić, Točigin 2, Pavičić, Latinović 1, Lazić, Mat.Milošević 2, Cvetković 1, Kovačević, Živić 2, Ganić 1, Vasić 3, Dr.Milošević, Stojanović, Stjepanović. Trener: Serafimović

GALEB: Matić, Kaleb 3, Tonković 2 Kuzmanić, Sumić, Marinović, Rašić, Šarić, Glibo, Popović 4, Topić. Trener: Čović

Regionalna A2 vaterpolo liga, 6. kolo

Solaris – OVK POŠK 15:8 (3:2, 5:2, 4:1, 3:3)
Medveščak – Triglav 17:6 (6:2, 3:1, 3:2, 5:1)
Primorje – Zemun (20.10.2019. u 20:00)
Zadar 1952 – Vojvodina (22.10.2019. u 20:30)

Plasman: Radnički 18, Solaris 18, Primorje 12 (-1), Nais 12, Vojvodina 9 (-1), OVK POŠK 9, Galeb 9, Zemun 9 (-1), Zadar 1952 (-1), Medveščak 3, Triglav i Kataro bez bodova.

Tekst: Vaterpolo vesti