Mornar pobjegao s dna

Vaterpolisti Partizana pretrpeli su drugi poraz u grupi za plasman od 6. do 10. mesta i sada su poslednji na tabeli.

Crno-beli su u 12. kolu regionalnog takmičenja poraženi na gostovanju u Splitu, gde je Mornar bio bolji rezultatom 11:8 (2:4, 4:1, 2:1, 3:2). Ekipu Marka Bašića do kraja takmičenja očekuje još jedan duel, protiv ekipe Primorca u Kotoru.

Partizan je odlično počeo i sredinom prvog perioda je vodio 3:1, a početkom druge četvrtine i 5:2. Međutim, Splićani su serijom od četiri gola u nizu preokrenuli i poveli posle prvog poluvremena 6:5. U nastavku su održavali dva gola razlike, a početkom poslednje četvrtine su stigli do 9:6. Lazar Vićković i Andrej Barać su smanjili na 9:8 sredinom odlučujućeg perioda, ali su Slavko Ćalić i Duje Buzdovačić otklonili sve dileme.

U poslednjem meču, Partizan se 7. marta sastaje sa ekipom Primorca u Kotoru.

Regionalna A1 vaterpolo liga

Grupa za plasman od 6. do 10. mesta

Mornar – Partizan 11:8 (2:4, 4:1, 2:1, 3:2)

MORNAR: Podrug, R. Akrap 1, Kreković 3, Solje, Čalić 2, D. Akrap 1, Buzdovačić 2,  Pavlović, Bušelić, Jerković, Krolo, Ban 2, Kordić, Hrvatić. Trener: Burić.

PARTIZAN: Bulajić, Gbadamasi, Barać 2, Nešić 1, Smiljević 1, Andrin 1, Radanović, A. Mitrović 1, Vićković 2, Kujović, Jakšić, P. Mitrović, Vlahović, Banović. Trener: Bašić.

Budva – Primorac 8:5 (0:1, 4:1, 1:1 i 3:2)

Plasman: Šabac 13 (11), Budva 12 (12), Primorac 9 (11), Mornar 8 (11), Partizan 8 (12).

Izvor: Vaterpolo vesti