Mladosti naslov

Vaterpolistkinje Mladosti iz Zagreba su osvojile zlato, pošto su bile bolje od Crvene zvezde (17:14) i Palilule (16:15), dok su odigrale nerešeno sa splitskim Jadranom (11:11). Ekipa Palilule, aktuelni šampion Srbije, zauzela je drugo mesto sa učinkom od dve pobede, dok je Crvena zvezda osvojila bronzu i bila je bolja samo od Jadrana (14:11), dok je protiv Mladosti bila oslabljena neigranjem Hristine Ilić, koja je u prvom susretu možda i prestrogo isključenja bez prava zamene, te su crveno-bele izgubile od domaće ekipe 17:14. U trećem kolu, koje je odlučivalo o drugom mestu, Palilula je sa 11:9 pobedila Zvezdu.

Vicešampion Srbije na ovom turniru je bio bez Ivane Ćorović, Jovane Pantović i Katarine Čegar, a Dragana Ivković će narednog vikenda, kada se opet sastaju Zvezda i Palilula, moći da računa na sve igračice sem najiskusnije Ivane Ćorović, koja se još nije oporavila od povrede zbog koje je propustila Šampionat Evrope.

Posle tri minuta igre Iva Lujić je donela prednost Zvezdi, ali je šampion Srbije za kratko vreme preokrenuo i poveo 2:1. Međutim, u poslednjim sekundama iz kontra napada Anja Mišković je poravnala. Igralo se gol za gol i u nastavku. Palilula je povela 3:2, a Hristina Ilić je u narednom napadu izjednačila. Crveno-bele su sredinom drugog perioda imale priliku sa igračicom više da stignu do nove prednosti, ali posle tajm-auta nije bilo gola. Ipak, iskusna Tijana Jakovljević je u poslednjem minutu pogodila, ali je odmah na drugoj strani Milica Nastić donela novo izjednačenje – 4:4.

Golovima Mile Gluščević i iskusne Dragane Milićević na otvaranju treće četvrtine, Palilula je prvi put stekla dva gola razlike. Zvezda nije dopustila velikom rivalu da se rezultatski odvoji, te su Jakovljević i Ilić u narednim minutima bile precizne (6:6).

Hristina Ilić je sedam minuta pre kraja meča propustila priliku iz peterca da donese Zvezdi vođstvo, a to su ponovo kaznile Gluščević i Milićević. Sa dva brza gola Andrea Gašić je izjednačila, ali crveno-bele nisu imale snage da postignu još jedan gol i preokrenu rezultat. Na drugoj strani je Kristina Miladinović sa dva gola u 45 sekundi povisila na 10:8, Marija Mijušković je vratila nadu golom za 10:9, ali je Teodora Rudić iz peterca postavila konačnih 11:9.

Trener Crvene zvezde, Dragana Ivković, posle utakmice je rekla:

– Mislim da je velika stvar što smo u realno mlađem sastavu celu utakmicu parirali šampionu od prošle sezone. Ovo je bila sjajna provera za naše mlađe igračice, da znamo na čemu treba da radimo. Nadamo se sve boljim rezultatima u budućnosti.