Valis i Primorje i dalje stopostotni

Jutros je odigrano drugo kolo A1 Regionalne vaterpolo lige. U prvom terminu u Novom Sadu snage su odmjerili Triglav i Zadar 1952. Obje momčadi su jučer doživjele poraz, no slovenska momčad jutros je upisala prvu pobjedu. Triglav se već u prvoj četvrtini odvojio na osjetnu razliku te je konačan rezultat iznosio 7:10 (1:6, 2:1, 1:1, 3:2). Momčad iz Slovenije predvodio je Jan Justin postigavši tri pogotka.

U istom terminu u Rijeci su se također sastale dvije poražene momčadi u prvom kolu. Kotorska momčad Cattaro nakon uvjerljivo izgubljene sinoćnje utakmice jutros je pobijedila Korčulanski plivački klub. Scenarij je bio sličan kao i u dvoboju u istom terminu na sjeveru Srbije, Cattaro je u prvih osam minuta postigao osjetnu prednost te se Korčulani do kraja utakmice nisu uspjeli približiti. Konačan rezultat iznosio je 12:10 (6:2, 1:2, 3:2, 2:4). Igrač s najviše pogodaka bio je Srđan Antonijević iz KPK, dok je kod pobjednika najefikasnijji bio Marko Mršić s četiri pogotka.

Poslije njih u bazen su skočile dvije neporažene momčadi u riječkoj skupini. Primorje EB je nakon borbe kroz 32 minute uspjelo izboriti pobjedu protiv zagrebačkog Medveščaka rezultatom 14:18 (1:7, 6:3, 5:4, 2:4). Kod domaćina najefikasiji pojedinac bio je Noa Burburan s četiri pogotka, dok su Zagrepčane predvodili Mateo Škaro i Nikola Miljak s istim brojem pogodaka.

U 11 sati i 50 minuta u Novom Sadu snage su obmjerili Proleter i Zemun. Dvoboj dviju srpskih momčadi protekao je u zanimljivom tonu te je konačni rezultat bio neriješen 8:8 ( 2:1, 2:3, 2:3, 2:1). Najefikasniji pojedinci susreta dolaze iz redova Proletera, to su Danilo Čabrilo i Luka Bosić s po tri postignuta pogotka.

Posljednji dvoboj kola u Rijeci donio je susret Valisa i Naisa. Klub iz Valjeva uspio je zadržati stopostotni učinak pobjedivši sunarodnjake iz Niša rezultatom 11:8 (1:3, 5:1, 3:2, 2:2). Pobjednike je predvodio Luka Trajković koji je tri puta zatresao protvničku mrežu.