Treće kolo puno zanimljivih susreta

Popodnevni dio natjecanja u Novom Sadu otvorili su Zemun i Zadar 1952 vrlo zanimljivim susretom. Iako je momčad iz Srbije cijeli susret imala prednost, Zadrani su preokretom u posljednjoj četvrtini došli do pobjede. Konačan rezultat iznosio je 8:9 (2:0, 4:4, 1:1, 1:4). Među mnogostrukim dvostrukim strijelcima u pobjedničkoj momčadi istaknuo se vratar Roko Lazić s 14 obrana.

U prvom susretu u Rijeci sastale su se dvije momčadi koje su u trećem kolu tražile prvu pobjedu. Medveščak je nakon neriješenog susreta u prvom kolu došao do premijerne pobjede. Klub iz Zagreba porazio je KPK rezultatom 7:15 (2:1, 1:2, 1:5, 3:5). Madvjede je predvodio veteran Pavo Marković s četiri postignuta pogotka.

Druga utakmica na Kantridi donijela je napeti susret između Naisa i Cattara. Klub iz Niša na poluvremenu imao je dva pogotka prednosti, no Kotorani su do kraja dvoboja uspjeli u potpunosti preokrenuti utakmicu u svoju korist te je konačan rezultat iznosio 11:12 (3:2, 4:3, 1:3, 3:4). Marko Mršić ponovo se pokazao ključnim igračem te je sa svojih 6 pogodaka bio prvi pojedinac susreta.

Posljednji dvoboji kola u obijema skupinama donio je potencijalne dvoboje za prvo mjesto. U Novom Sadu snage su odmjerili Vojvodina i Proleter. Iako je klub iz Zrenjanina na ulasku u posljednju četvrtinu bio bliže pobjedi, domaćini su preokretom rezultat okrenuli u svoju korist. Konačni ishod bio je 11:10 (3:3, 2:3, 2:2, 4:2). Kod pobjednika Nikola Bogdanović postigao je četiri pogotka, dok je Proleter predvodio Stefan Ilić koji se tri puta upisao među strijelce.

Ništa manje nije bio zanimljiv posljednji susret kola u Rijeci, u kojem je domaće Primorje svladalo Valis rezultatom 10:8 (2:1, 2:3, 3:3, 3:1). Primorjaše je ka pobjedi odveo Tin Brubnjak koji je četiri puta zatresao protivničku mrežu, dok je kod Valisa najefikasniji bio Stefan Porobić s tri pogotka.