Jugova turneja po Srbiji uspješno završena

Trodnevna Jugova turneja po Srbiji uspješno je odrađena. Osvojeno je (planiranih) šest bodova. Najprije je u petak u susretu 3.kola TRVL u Novom Sadu s pola snage riješena Vojvodina (14:3), a potom i Radnički dva dana kasnije, u nedjelju. Pred kamerama TV ArenaSport momčad trenera Vjekoslava Kobešćaka pokazala je izuzetnu nadmoć nad igračima, većinom juniorima, trenera Uroša Stevanovića porazivši ih rezultatom 16:5.

Na bazenu sportskog centra Park u prvom plivanju za loptu Pavo Marković osvaja loptu, te Jugaši imaju prvi napad. Nakon početnog ispitivanja snaga, pogocima Perronea, Markovića, te lijepom šaubom Vrlića, Jugaši četiri minute prije kraja vode 3:0. Do kraja četvrtine obrane na čelu s Tonijem Popadićem na jednoj, i Denisom Šefikom na drugoj, su bile na visini zadatka; do sedam sekundi prije kraja kada kontru Jugaša realizira Marko Ivanković.
Prve četiri minute druge četvrtine prošle su u znaku čvrstih obrana u kojima nije bilo ni golova ni isključenja. Taj niz prekida Marko Bautović lijepim udarcem izvana za vodstvo Jugaša 5:0. Još jednim lijep udarcem iz dva metra, ovaj put Lončara, Jugaši odlaze na +6. Nakon što je Đorđe Lekić zbog topljene lopte unutar svojih pet metara skrivio peterac, isti ne uspijeva realizirati Ivanković, no već 20-ak sekundi kasnije novi peterac, kojeg ovaj put realizira Joković. Nova prilika za Jugaše iz kontre koju uspješno realizira Ivanković. Do kraja su Kragujevčani uspjeli iz igrača više postići svoj prvi gol nakon skoro šesnaest minuta igre.
U trećoj četvrtini obrane su malo popustile pa smo vidjeli po dva gola s obje strane. Najprije Radnički preko ljevorukog Lekića zabija s igračem više za 8:2, potom i bivši Jugaš Nino Blažević zabija za smanjenje rezultata na 8:3. Iz kontre Felipe Perrone povećava razliku na +6. Dvadeset tri sekunde prije kraja treće četvrtine Kobešćak zove timeout, nakon kojeg Joković postiže pogodak za rezultat 10:3, s kojim se pošlo na završni odmor.
Posljednju četvrtinu  pogotkom otvara Benić, zatim Vrlić, te ponovno Benić s igraćem više. 3:30 do kraja Joksimović s igračem više smanjuje na 13:4, no odmah sljedeći napad demantira ga Perrone. Za 15:4 zabija Lončar iz kontre, nakon dvije obrane danas fantastičnog Tonija Popadića koji je do kraja utakmice skupio odličnih 14 obrana. Posljednja dva pogotka pala su u zadnje dvije minute; najprije Joksimović iz peterca za 5:15, kojeg je skrivio Pavličević, da bi konačnih +11 (16:5) 0:22 prije kraja postavio Loren Fatović na dodavanje Garcie preko cijelog terena.

Na kraju treba istaknuti odličnu obranu na čelu s fantastičnim Popadićem, te najučinkovitije strijelce Benića i Perronea (3 pogotka).