Porazi Zvezde, Partizana i Šapca u drugom kolu Regionalne lige

Srpski klubovi su pretrpeli poraze u drugom kolu Regionalne A1 vaterpolo lige.

Vaterpolisti Crvene zvezde, Partizana i Šapca pretrpeli su poraze u susretima drugog kola regionalnog takmičenja, a od njih su bolji bili učesnici grupne faze Lige šampiona, Jug, Jadran iz Splita i Jadran iz Herceg Novog. Zvezda je u Beogradu izgubila od Juga sa 12:6 (2:1, 3.1, 4:1, 3:3), Partizan je u Herceg Novom poražen od Jadrana 10:8 (1:2, 2:0, 2:2, 5:4), dok su Šapčani na svom bazenu pretrpeli poraz od splitskog Jadrana rezultatom 12:10 (2:3, 4:0, 4:2, 2:5). U ovom kolu prvu pobedu je ostvario Primorac, koji je bio bolji od Mornara sa 9:7 (1:1, 4:1, 2:3, 2:2), dok je Mladost iz Zagreba u gostima savladala Budvu sa ubedljivih 16:8 (2:2, 5:1, 3:2, 6:3).

Crvena zvezda nije uspela da pripreti Jugu, koji je prošle sezone izgubio u Beogradu. Sada su gosti poveli 2:0, Zvezda je do kraja prve četvrtine smanjila na 2:1, ali je Jug u nastavku konstantno uvećavao razliku. Posle trećeg perioda i vođstva gostiju od 9:3 sve je bilo rešeno. U redovima Zvezde tri gola je postigao Marko Janković, a kod Dubrovčana se osam igrača upisalo u strelce.

Partizan je na otvorenom bazenu u Herceg Novom poveo u prvom minutu preko Aleksandra Radanovića, da bi domaćin posle nešto više od dva minuta izjednačio. Nizali su se neuspešni napadi na obe strane, da bi minut i 15 sekundi pre kraja prvog perioda Nikola Radonjić vratio gostima vođstvo i sa tim rezultatom se otišlo na kraći odmor. Novljanima je trebalo osam minuta da od prvog stignu do drugog pogotka, ali je sa druge strane i napad crno-belih zaustavljen. Jadran je do kraja poluvremena postigao još jedan gol za vođstvo od 3:2, a crno-beli bi imali veći zaostatak da golman Mateja Vlahović nije zabeležio čak devet odbrana u prve dve četvrtine.

Đuro Radović je povisio na 4:2, ali je Partizan brzo stigao do izjednačenja, pošto su precizni bili Nikola Radulović i Andrej Barać. Tek u završnici trećeg perioda Novljani su stigli do nove prednosti. Pitanje pobednika možda je rešeno u prvim minutima četvrtog perioda, kada je Jadran poveo 8:4. Beograđani su uspeli još jednom da se vrate i priđu na 8:7, ali se do kraja igralo gol za gol i Novljani su osvojili tri boda. Kod pobednika su Spajić, Radović i Konstantin Averka postigli po dva gola, a isti učinak imali su Radonjić i Bilal Gadamasi kod gostiju, dok je na golu briljirao Vlahović sa 16 odbrana.

Treći hrvatski predstavnik u Ligi šampiona, splitski Jadran, slavio je u Šapcu protiv srpskog šampiona sa 12:10. Gosti su poveli, ali je Šabac u završnici četvrtine preokrenuo. Raspucao se Nejtan Pauer, preokrenuo rezultat i Splićani su drugu četvrtinu dobili rezultatom 4:0, te je na odmoru bilo 6:3 za goste. Nastavili su igrači gostojućeg tima u istom ritmu, poveli su 10:5 i tada je sve bilo rešeno. Šapčani su tek u završnici meča smanjili zaostatak. Čak 15 igrača se upisalo u listu strelaca. Po dva gola kod domaćih su postigli Petar Velkić, Đorđe Vučinić i Dragoljub Rogač, a kod gostiju su po dva puta pogađali Anđelo Šetka, Marin Delić, Ante Visković i Nejtan Pauer.

Jadran – Partizan 10:8 (1:2, 2:0, 2:2, 5:4)

JADRAN: Tešanović, Čagalj 1, Popadić, Gardašević, Baničević, Averka 2, Mijušković 1, D. Radović, Đ.Radović 2, Spajić 2, Brkić 1, Petković, Đurović, Vučurović.

PARTIZAN: Bulajić, Jakšić, Barać 1, Nešić, Radulović 1, Andrin 1, Radanović 1, Mitrović, Vićković 1, Smiljević, Radonjić 1, Gbadamasi 1, Vlahović, Timotijević.

Crvena zvezda – Jug 6:12 (1:2, 1:3, 1:4, 3:3)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum 1, Gligorijević, Vasin, Ilić, Adžić 1, Janković 3, Stojanović, Milojević, Gusarov, Radović, Ivanov, Martinović 1.

JUG: Popadić, Macan, Fatović 1, Lončar 2, Kržić 1, Garsija, Lozina 1, Merkulov 3, Papanastasiju 2, Žuvela, Benić, Obradović 1, Jarak, Čulina.

Šabac – Jadran 10:12 (3:2, 0:4, 2:4, 5:2)

ŠABAC: Filipović, Eraković, Marković 1, Repanović, Ramirez 1, Vasić 1, Rogač 2, Da Silva, Ilić, Vučinić 2, Matković, Velkić 2, Gavrilović, Radulović 1.

JADRAN: Anić, Burić , Zović 1, Krapić 1, Butić 1, Pejković, Pauer 2, Vrdoljak, Visković 2, Delić 2, Šetka 2, Dužević, Sučić, Kurir 1.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 2. kolo

Jadran Carine – Partizan 10:8 (1:2, 2:0, 2:2, 5:4)
Šabac – Jadran Split 10:12 (3:2, 0:4, 2:4, 5:2)
Primorac – Mornar BS 9:7 (1:1, 4:1, 2:3, 2:2)
Budva – HAVK Mladost 8:16 (2:2, 1:5, 2:3, 3:6)

Plasman: Jug 6, HAVK Mladost 6, Jadran Carine 6, Šabac 3, Jadran Split 3, Primorac 3, Partizan 1, Crvena zvezda 1, Mornar BS i Budva bez bodova.

Tekst: Vaterpolo vesti