Kompletirano 1. kolo A1 lige, skupina A

Zadarskom utakmicom domaćina i gostiju iz Splita, kompletirano je 1. kolo A1 lige, skupine A, hrvatska podgrupa.

Na bazenu u Višnjiku domaći Zadar 1952 je pobijedio goste iz Splita koji su prvi put zaigrali pod novim imenom, OVK Split (bivši OVK POŠK). Na splitsku žalost, novo ime nije ‘kršteno’ i pobjedom, ali Zadar 1952 je bio cijelo vrijeme bolja momčad te je pobjeda sastava trenera Gorana Jovančevića i više nego zaslužena.

Samo u prvoj četvrtini je bilo izjednačenog vaterpola, a zanimljivo da samo iz te dionice bilježimo i jedino vodstvo gostiju (2:3). Već u drugoj četvrtini, druga ‘pjesma’, laganih 4:0 Zadrana za ukupno vodstvo 6:3. Splićani su uspjeli stići na jedan gol zaostatka u trećoj četvrtini (6:5), a ponovno i na početku zadnje (9:8), ali je u oba navrata domaći sastav brzo napravio velik odmak. Prvi put na 9:5, a drugi put na 12:8. Završilo je na koncu s tri gola razlike, 12:9 za Zadrane.