Sažetak 2. dana u Korčuli

Na bazenu Gojko Arneri je završen i 2. dan natjecanja na Final 10 turniru djece do 12 godina.
Domaćinu natjecanja, sastavu KPK baš ne cvjetaju ruže na tom turniru jer su nakon četvrtka jedne utakmice, u petak izgubili obje. Od toga i od reprezentacije Slovenije (15:14). Poraz bi bio i još teži jer je nakon treće četvrtine Slovenija vodila 15:10, da domaćin nije pokušao ‘stisnuti’ maksimalno u zadnjim minutama. Ipak, ne dovoljno ni za što više od ‘časnog poraza’. Drugi su poraz Korčulani pretrpjeli od Budvana (10:5 za crnogorsku momčad).

Najčešći broj golova poraženih u petak je bio baš – 5. Tako je Šabac svladao splitski Mornar (11:5), Partizan momčad Slovenije (13:5), već spomenuti sraz Budva – KPK (10:5), ali i Vojvodina – Mornar (10:5).

Najuzbudljivije je bilo u susretu splitskog Jadrana i podgoričkog Aquatic Verdea, a koju su jadranaši dobili tek izvođenjem peteraca (9:8) s tim da je nakon četiri četvrtine bilo 5:5.