Riječani potopili POŠK

Nakon bolnog poraza u Dubrovniku protiv najljućeg rivala, ekipe Juga, s kojom se u zadnjih nekoliko
godina bori za sve moguće trofeje, Primorje se vratilo pred svoje navijače kako bi se u utakmici 7. kola
Triglav Regionalne lige susreo s POŠK-om. Nije to bila utakmica koja je mogla predstavljati neki
posebni problem za Riječane, ali treneru Asiću je stalo da pristup svakom protivniku bude
podjednako ozbiljan. Ova utakmica, kao i ona u nedjelju protiv Mornara, moraju poslužiti ekipi kako
bi se ispravile greške koje su dovele do prvog ovosezonskog poraza i kako bi igrači spremni dočekali
utakmicu Lige Prvaka u srijedu navečer protiv Egera. Nakon desetak minuta… buđenja, Primorje je
učinilo ono što se od njega i očekivalo. Držali su se gosti di 6:6, da bi nakon toga serijom od 14
uzastopnih pogodaka igrači Ivana Asića došli do konačnih 20:6.

Pirotehnički početak utakmice, s dva gola u prvih 40 sekundi. Muslim je načeo vratara Sarića, da bi
odmah nakon toga uzvratio Prižmić. U drugom svom napadu, Splićani su čak i poveli preko Reisa
(igrač više). Do izjednačenja su Primorjaši došli preko Boškovića s igračem više, ali je odmah nakon
toga Prižmić ponovno savladao „usnulog“ Jelovinu, koji je od 8 lopti upućenih prema njegovim
vatima uspio ukrotiti samo jednu, dok ga je još jedna slučajno pogodila. Za novo poravnanje
pobrinuo se Echenique s igračem više, ali riječka obrana i dalje dozvoljava Splićanima lagan prilaz
golu. Delićev gol iz kontre za novo vodstvo POŠK-a samo je dokaz slabe koncentracije. Drugi pogodak
Argentinca u riječkim redovima omogučio je Asićevim igračima novo izjednačenje (4:4).
Ovim se rezultatom krenulo u drugu četvrtinu. Nakon neuspjelog prvog napada, Bošković je ipak
doveo Primorje do prvog vodstva, koje je bilo kratkog vijeka , jer je Čorušić ponovno iznenadio
indisponiranog Jelovinu. Nakon jedne ukradene lopte, došli su Riječani u situaciju 3 na 2 koju je
Muslim riješio pogotkom. Nakon trećeg Prižmićevog gola, uslijedila je serija,kojom su Buljubašić,
Vukičević, Muslim e Krapić doveli Primorje do visokog vodstva od 10:6.
Echenique i Burić povisili su vodstvo na 12:6 a Krapić je svoju ekipu odveo na +7 a Petrović iz
polukontre na +8. Posložili su konačno Riječani stvari na svoje mjesto, za što se pobrinuo i Vukičević,
koji je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 15:6 na kraju trećeg perioda igre.

Na 16:6 povisio je Bošković odmah na početku zadnje četvrtine, da bi nakon trominutne pauze
Muslim podigao rezultat na 17:6 a Buljubašić iz kontre na 18:6, te isti igrač na 19:6 ulaskom u
posljednju minutu utakmice. Peroš je zaključio golijadu 6 sekundi prije kraja s igračem više.

Tekst: Ivo Vidotto