Pobjede Mornara i Šapca

Odigrane su prve utakmice kvalifikacija za Premier regionalnu vaterpolo ligu. U večerašnjem dvoboju u Valjevu snage su odmjerili Valis i Šabac. Gosti su slavili rezultatom 11:12 (4:4, 2:2, 3:2, 2:4). Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj nijedna momčad nije imala dva pogotka prednosti. Šapčani su pogodak za pobjedu postigli dvije sekunde prije kraja susreta. Bilo je to djelo Nikole Markovića, no ipak pobjednike su večeras predvodili Kristijan Šulc, Ognjen Stojanović i Savo Ćetković postigavši po tri pogotka. Na drugoj strani jednako efikasan bio je Petar Porobić.

Ishod utakmice u Rijeci bio je isti kao one u Srbiji. Gostujuća momčad pobijedilaje istim rezultatom. Mornar iz splita slavio je protiv Primorja rezultatom 11:12 (4:4, 1:3, 3:1, 3:4). Prvih osam minuta igralo se za gol te je su Splićani prvi otišli na dva pogotka prednosti. Dogodilo se to nakon nešto više od jedne minute igre u drugoj četvrtini. Strijelac tog pogotka bio je Luka Omrčen. To je bila prednost kojom su Mornari otišli na veliki predah. U trećoj dionici bolja momčad u bazenu bili su domaćini i usjeli su doći do neriješenog rezultata na ulasku u posljednjih osam minuta. Trima pogocima u nizu na početku četvrte četvrtine momčad iz Splita rješila je pitanje pobjednika. Marin Vrdoljak predvodio je pobjedničku momčad s četiri pogotka, dok je Tin Brubnjak sa zgoditkom manje bio prvo ime Primroja.