Rezime četvrtka u Premier ligi

U Herceg Novom i Splitu su u četvrtak navečer odigrane prve utakmice nove, 15. po redu sezone regionalne, točnije Premier lige. U Crnoj Gori odnosno Herceg Novom, a ako ćemo preciznije u Igalu, hrvatski prvak Jug Adriatic osiguranje nije imao nikakvih problema protiv kotorskog primorca. Završilo je 17:7, iako je u biti završilo već u prvoj četvrtini. Nakon šeste minute u kojoj su Dubrovčani već vodili 6:0. Sve ostalo je bilo puko zadovoljavanje forme. Matias Biljaka i Franko Lazić, ljetošnja pojačanja Gospara iz Mladosti, postigli su svoje prve pogotke za novi klub u natjecateljskoj utakmici. Ujedno, prvi je nastup za seniore Dubrovčana ubilježio Mauro Prkoča. Puno je neizvjesnije bilo u Splitu gdje je Mornar BS svladao Solaris 9:8. Doduše, i ovdje se jedna momčad malo ‘jače odlijepila’ u startu (Mornar BS je poveo 4:1). Ipak, Solaris je do sredine druge četvrtine uspio izjednačiti (4:4), te je od tada utakmica bila manje-više otvorena do kraja. Solaris je imao dva minimalna i kratkotrajna vodstva (6:5 na početku treće i 8:7 u prvoj minuti zadnje četvrtine), ali šibenska momčad je imala i za njih kobnih posljednjih sedam i pol minuta bez postignutog pogotka. Kako su dva primili (posljednji je bio Duje Akrapa iz peterca dvije i pol minute prije kraja), mornarevci su s tri boda ušli u sezonu.