PREMIER I A1 LIGA – Rezime petka

S pridruživanjem A1 ligaša odnosno početkom odigravanja turnira u Korčuli, Novom Sadu, Nišu i Zadru, ali i startu premijerligaških dvoboja u Beogradu i Kragujevcu, regionalna su klupska nadmetanja sada i doslovno u ‘punom pogonu’. Krenemo li od Premier lige, odmah možemo istaknuti da su primjerice tri prvoplasirana sastava iz Prvenstva Hrvatske, ubilježili uvjerljive pobjede. Mladostaši nad Šapcem kojeg su u Beogradu već u poluvremenu vodile 5:2, nešto kasnije i 10:3, pa 14:5 itd. Nešto je pripomoglo, makar doista ne presudno, isključenje bez prava zamjene igrača Šapca (Maraš), li kako se to dogodilo (zbog brutalnosti) kod vodstva Zagrepčana 10:4, nije imalo utjecaja na konačan ishod. Dubrovački Jug Adriatic osiguranje je i drugu crnogorsku momčad ostavio na 7 postignutih golova. Nakon Primorca dan ranije (17:7), sada je ‘pao’ prvak Crne Gore, Jadran iz Herceg Novog 15:7. Posljednjih 8 i pol minuta Novljani nisu postigli niti jedan pogodak, a realizacija igrača više Gospara je bila nestvarno dobra (9-10). Jadran je kod kuće, na turniru u Splitu s lakoćom svladao Solaris s 5 golova razlike. Nekom se možda ova konačna gol-razlika, kao i podatak da je drugu četvrtinu šibenski sastav dobio, možda čini u raskoraku s tvrdnjom ‘kako dobivene utakmice’, ali… Početkom druge četvrtine Jadran je vodio čak 6:0! Utakmica je već tada bila de facto riješena, barem u pogledu pobjednika. Sličnu bi priču mogli navesti i za kragujevačku utakmicu u kojoj je Radnički svladao Crvenu zvezdu. Također 5 golova prednosti ili razlike, ali toliko je bilo već u drugoj četvrtini (8:3). Tri četvrtine utakmice Radnički nije ni spuštao prednost ispod pet golova, a Crnogorac u redovima pobjednika, Aleksa Ukropina je bio prvi strijelac susreta (4 pogotka). U A 1 ligi, Novi Sad je svjedočio vojvođanskom derbiju, u kojoj je Vojvodina dokazala da je još uvijek bolja od zanimljivog sastava iz Zrenjanina. Dvije momčadi koje su i prošle sezone bili u vrhu, u Top 4 A1 lige, iskazale su solidnu razinu kvalitete ina početku nove. Petar Kasum je vodio Novosađane k pobjedi s čak 5 golova. Splitski OVK POŠK u posljednje vrijeme se baš ne veseli prečesto, zato će im u sjećanju ostati sigurno pobjeda u Višnjiku nad Zadrom 1952. Utakmica inače vrlo uzbudljiva, izjednačena, s obiljem obrata, rezultatskih preokreta, a odlučile su zadnjih 4-5 minuta. Do tog trenutka je naime bilo 6:6, ali je onda zadarska momčad stala (ili od poškovaca zaustavljena), Splićani su postigli tri uzastopna gola za pobjedu 9:6. Na Korčuli su slavili Kotorani. Momčad Cattara pokazala se boljom od KPK. Sve četiri četvrtine su dobili s po jednim golom ‘viška’, Korčulani nisu niti jednom niti izjednačili jer je utakmica i otvorena vodstvo Kotorana 2:0, tako da je trijumf crnogorskog sastava sasvim opravdan. Konačno, u Nišu su na čairskom bazenu beogradski Vukovi ‘izgrizli’ domaći Nais. Slična priča donekle korčulanskoj, samo što je domaćin ovog turnira bio još inferiorniji. Malo prije poluvremena je već bilo 6:2 za Vukove.