Rezime subote A1liga

Prvi remi u sezoni U Korčuli je viđen i prvi remi ove sezone. U mini crnogorskom derbiju, ali onom između Budve i Cattara pobjednika nije bilo (9:9). Sve donekle u skladu i s nekim procjenama neutralnih promatrača da se radi o dvije što se kvalitete tiče podjednake momčadi. Iako, Budvani su ti koji vjerojatno žale više za propuštenim. Naime, Budva je cijelo vrijeme utakmice vodila, pa i nešto osjetnije (3:1 na kraju prve četvrtine, 7:4 na koncu druge dionice). Kotorani su uspjeli poravnati u drugoj četvrtini na kratko (3:3), a onda još dvaput i to u posljednjim minutama utakmice. Prvo na 8:8 pet minuta do kraja, da bi samo 17 sekundi prije završne sirene stiglo i novo izjednačenje. Upravo taj pogodak (strijelac Milan Popović s igračem više bio je gol za bod momčadi iz Kotora) odlučujući gol za konačan rezultat. Primorje EB nije imalo problema u Višnjiku protiv Zadra 1952, ali su prvi put u službeni, natjecateljskoj utakmici predstavili ljetošnja pojačanja odnosno nove igrača. Od Nizozemske do Turske, odakle su stigli, plus dakako dvojica veterana. Povratnik, ujedno i kapetan momčadi, Petar Muslim te Crnogorac Darko Brguljan koji je odmah pokazao što i koliko može (a može puno). Zadranima je dao 4 gola, baš koliko i Tin Brubnjak. To je tandem najboljih strijelaca u pobjedi Riječana 18:7. Vojvodina je u Novom Sadu cijelu utakmicu fino i mirno kontrolirala zbivanja u vodi, ali i kretanje rezultata. Drugim riječima, držali su Medveščak na sigurnom odstojanju, za reklo bi s gotovo pa ležernih, ali sigurno zasluženih 14:11. U Nišu je valjevski Valis pronašao način kako obuzdati Vukove. iste one koji su večer ranije svladali niški Nais. Nikola Bursać je bio nerješiva enigma za Vukove iz Beograda. sam je postigao 5 golova ili polovicu svoje ekipe za pobjedu 10:6. Možda bi tek jedino treneri mogli imati zamjerke na realizaciju igrača više svojih momčadi jer ona ni nije bila baš osobita ni kod pobjednika (4-12), ali još manje kod poraženog (5-19).