Rezime subote u RVL

Premier liga Teško stradanje Mladosti Subotnje kolo u Premier ligi nedvojbeno je rezultatski obilježio sraz Novog Beograda i Mladosti odnosno rezultat ove utakmice. Pobjeda srpskog prvaka i doprvaka Europe, a u konačnici momčadi koja brani naslov Premier lige se podrazumijevao. Toliki je naime nesrazmjer u kvaliteti Novog Beograda i sadašnje Mladosti, ali ipak čak 17 golova razlike (24:7) zvuči vrlo loše za poraženi sastav iz Zagreba. Opisivati utakmicu nakon ovakve ‘igr brojki’ je bespotrebno. Inače, prva utakmica ove se subote odigrala u Splitu, počela je još u podne, a završila… koju minutu kasnije, ako bi se našalili. Jadran je naime svladao gradskog suparnika Mornar BS kojem nisu dopustili punih 26 minuta da postigne gol. Konačnih 14:3 još zapravo izgleda i sjajno za mornarevce. Jadran je uspio dvije četvrtine (drugu i treću) sačuvati čistu mrežu, ali su ujedno uspjeli i malo odmoriti sve igrače odnosno ne se odveć zamoriti uoči vrlo jakog kvalifikacijskog turnira Lige prvaka koji ih čeka već sljedećeg tjedna, također u Splitu. Subota je donijela i dva derbija. Jedan crnogorski, a drugi “vječiti”, kako to u Beogradu kažu. Prvo idemo do Herceg Novog. Ondje je domaći Jadran, prvak Crne Gore dočekao doprvaka, kotorski Primorac. Kotorani su krenuli odlično (3:0), a onda stali ili bi bilo ispravnije navesti da je sada red došao na Novljane koji su do kraja druge četvrtine uspjeli poravnati (3:3). Štoviše, u drugoj polovici utakmice je Jadran (HN)) bio ta koji je diktirao rezultat odnosno vodio i tjerao Primorac da ga pokuša dohvatiti. Pokušali jesu, ali dospjeli nisu. Drugi je derbi odigran u Srbiji, točnije Kragujevcu, a ‘sudarili’ su se Zvezda i Partizan. Ukupno je dosuđeno 27 osobnih pogrešaka, 5 peteraca, 4 igrača su morala zbog tri isključenja i nešto ranije okončati utakmicu. Sve u svemu, nije baš bila ‘kamilica’ od utakmice, ako ju je itko i očekivao. Crvena zvezda se rezultatski odvojila minutu prije poluvremena (8:5), te su uspijevali tu prednost dugo čuvati, održavati, čak nakratko i povećavati (10:6, 11:7, 12:8). Samo minutu i 14 sekundi prije kraja još je bilo komotnih za Zvezdu 13:10, ali je Partizan uspio u samo 17 sekundi postići 2 gola, smanjiti na 13:12 i utakmici ‘pokloniti’ maksimalnu dramu. No, mreže se više do kraja nisu tresle niti na jednoj strani.