Novi Beograd prejak za Šabac

Proteklog vikenda u Srbiji je odigrana jedna utakmica koja se računa i za Premier ligu, skupina B (Istok), podgrupa 1. U Šapcu je naime, u sklopu 5. kola Prvenstva Srbije, gostovao Novi Beograd i ‘uzeo puni plijen’.

Branitelj naslova prvaka Srbije slavio je naime u derbiju kola 12:10. Kao kuriozitet s ove utakmice spomenimo podatak da je prvi gol postignut nakon samo 2 sekunde! Strijelac je bio ljevak u sastavu Novog Beograda, Filip Filipović.

Iako je Novi Beograd vodio cijelo vrijeme, u nekim trenucima i s tri gola razlike (7:4 nakon druge četvrtine), domaćin se pokazao tvrdim orahom.
Šapčani su stalno uspijevali sustizati prednost suparnika, smanjivati vodstvo, pa su na samom početku zadnje četvrtine smanjili i na tek gol zaostatka (9:8 za Novi Beograd). Tada gosti ‘stišću’ malo jače, te golovima Nikole Jakšića, Đorša Vučinića, kao i Grka Angelosa Vlachopoulosa, četiri minute prije kraja imaju prednost 12:9 i u biti riješeno pitanje pobjednika.